حدیث روز

 
امام علی(ع) می فرماید : هر کس که دو روزش مساوی باشد باخته است.
امروز : جمعه, 29 شهریور 1398
همزمان با آغاز ماه محرم در کمیسیون فرهنگی

در نشست با هیأت های مذهبی شهر گرگان برنامه های عزاداری ماه محرم بررسی شد

همزمان با آغاز ماه محرم در کمیسیون فرهنگی

در  نشست با هیأت های مذهبی شهر گرگان برنامه های عزاداری ماه محرم بررسی شد

در  نشست با هیأت های مذهبی شهر گرگان برنامه های عزاداری ماه محرم بررسی شد

 

در  نشست با هیأت های مذهبی شهر گرگان برنامه های عزاداری ماه محرم بررسی شد

 

 همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) طی نود و پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان در نشست مشترک با هیأت های مذهبی شهر  برنامه های عزداری سرور و سالار شهیدان مورد بررسی قرار گرفت.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، ناصر گرزین در این جلسه ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین گفت: در ایام محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) باید سطح شهر سیاه پوش شود و باید هماهنگی های لازم برای هر چه برشورتر برگزار شدن مراسم عزاداری انجام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: نصب المان پیرغلامان حسینی و المان هایی از این دست  از جمله خواسته های مطرح شده از سوی رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی شهرستان گرگان در این جلسه بود که مقرر شد مورد پیگیری قرار بگیرد. 

وی افزود: ضرورت برپایی ایستگاه های صلواتی با مجوز و نظارت بر این ایستگاه ها و ارائه پیشنهاد برگزاری مراسم تقدیر و تشکر از مجمع الذاکرین با مجمع الخادمین به میزبانی شورا از جمله موضوعات مورد تاکید توسط رئیس شورای هیأت های مذهبی شهرستان گرگان در این جلسه بود.

گرزین ادامه  داد: معرفی آئین سنتی طوق بندان و دسته چوبی و زنده نگه داشتن این آئین ها،  نصب میله پرچم در خیابان های اصلی شهر برای تبلیغات مذهبی و نصب تابلوی هیئت ها در ابتدای کوچه ها نیز از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

 رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان خاطر نشان کرد: در ادامه این جلسه همچنین فرماندهی پلیس راهور شهرستان گرگان نکات امینی را مورد تاکید قرار داد و بر ممنوعیت سوار کردن و سوارشدن بر روی رکاب خودرو در هیئت های عزاداری و رعایت ملاحظات حفاظتی در تقسیم نذورات و در نظر گرفتن موضوعات ترافیکی در این خصوص تاکید کرد.

گرزین تصریح کرد: در ادامه این جلسه مسئولین هیئت های مذهبی به بیان مسائل و مشکلات پرداختند و بر مضوعاتی از جمله تبلیغات مناسب در سطح شهر برای برپایی باشکوه تر نماز ظهر عاشورا و سرویس دهی اتوبوس های درون شهری در ساعات پایانی شب به عزداران حسینی تاکید کردند.

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت