حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : هيچ بنده اى عالم نباشد تا اين كه به بالا دست خود حسد نبرد و زير دست خود را خوار نشمارد.
امروز : پنج شنبه, 30 دی 1400

پیام رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان به مناسبت روز جهانی کودک

 پیامبر اکرم (ص): به کودکان خود محبت کنید و نسبت به آنها ترحم نمائید. وقتی به آنها وعده دادید وفا کنید زیرا آنها جز اینکه شما را روزی دهنده ی خود می بینند تصور دیگری ندارند.

دنیای آزاد و زیبا حق طبیعی کودکان است و این یک هدیه ایزدی است، صفای دل کودکان اندوه از باطن بزرگترها می زداید و شادی بازی هایشان غم را از رخسار انسان پاک می کند. پس آنرا از کودکان نگیریم قطعاً دنیای صادقانه و شاد کودکان این مرز و بوم باید در پرتو تلاش و کوشش امروز مسئولان ماندگار شود وکودکان همواره نیازمند حمایت خانواده و مسؤولین می باشند و نامگذاری روزی به نام روز جهانی کودک، مسؤولیت خطیر همگان را برای بهره مندی همه ی کودکان از حقوق فطری و انسانی خود، بیش از پیش نمایان می کند.

امسال شعار «آینده را باید ساخت»  به‌عنوان شعار هفته ملی کودک انتخاب شده است تا امید به آینده‌ای روشن را برای کودکان ایران به عنوان نگاهی راهبردی مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه قرار دهد. قطعاً در یک هفته نمی‌توان همه چالش‌ها کودکان را ارزیابی کرد و این هفته فقط فرصتی است برای برجسته سازی مفهوم ضرورت توجه به کودک و نوجوان و اینکه کودکان، بزرگسالان آینده اند.

شورای اسلامی شهر گرگان به ویژه کمیسیون بانوان و خانواده نیز با عنایت به شاخص های شهر دوستدار کودک برنامه ریزی در این خصوص را به طور جدی در دستور کار قرار داده است و امیدواریم در سایه تعامل و تلاش همه سازمان ها و تشکل های فعال در حوزه کودک و نوجوان فرصت را برای مشارکت و هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت های موجود مهیا کنیم و بتوانیم با آشنایی هرچه بیشتر با حقوق کودکان در این مسیر گام های ارزنده برداریم و در حد توان دنیا را برای کودکان شادتر و امن تر کنیم.

اینجانب فرارسیدن ۸ اکتبر مصادف با ۱۶ مهرماه روز جهانی کودک را به تمامی دست اندرکاران تربیت نسل آینده تبریک و تهنیت عرض نموده امیدوارم با توکل به خداوند متعال و استعانت از انفاس قدسی حضرت ولی عصر(عج) بتوانیم انسان هائی وارسته و شایسته را تحویل جامعه بشری دهیم.

 

 

فائزه عبداللهی

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت