حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : دوست هركس عقل او و دشمنش جهل اوست.
امروز : شنبه, 16 آذر 1398

طرح مطالعات احداث پارک بانوان در گرگان مورد بررسی قرار گرفت

طرح مطالعات احداث پارک بانوان در گرگان مورد بررسی قرار گرفت

 

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان از بررسی و ارائه گزارش روند طراحی پارک بانوان واقع در مریم آباد طی هفتاد و سومین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی با اشاره به اینکه هدف از احداث این پارک ایجاد فضا، فرصت و موقعیت شاد و مفرح برای بانوان شهر می باشد، گفت: بر اساس گزارش ارائه شده در طراحی پارک بانوان واقع در مریم آباد، یک سوم فضای آن به فضای سبز، یک سوم به رفت و آمد ها و دسترسی ها و یک سوم به محوطه سازی ها و بازی ها و وسایل وغیره اختصاص دارد که با عنایت به اینکه در شهرهای مختلف فضای بیشتری از پارک بانوان را به فضای سبز اختصاص داده اند، می طلبد در این طرح  نیز بیشترین کاربری و فضا را به فضای سبز اختصاص دهیم.

وی افزود: در طراحی پارک بانوان همچنین بایستی بیشترین کاربری پارک را به فضاهای روز اختصاص داد به دلیل اینکه افراد بیشتر در طول روز می توانند در این مکان ها حضور یابند و با توجه به هزینه های بالای اجرای این طرح نیاز است که هزینه ها را کاهش و نیز اجرای آن را به بخش خصوصی واگذار نمود.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: با توجه به اینکه فضاهای اردویی در مدارس وجود ندارد و اردوهای مدارس در فضاهای بیرون مخاطراتی را برای دانش آموزان به همراه دارد، بایستی سلایق و علایق مدارس را برای استفاده از این پارک در نظر بگیریم.

عبداللهی با تاکید بر اینکه احداث این پارک بنا به ضرورت و توزیع امکانات شهری در همه نقاط سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: همچنین باید سعی شود ویژگی هایی را به این پارک اضافه کینم که بتوان استفاده چندمنظوره از آن داشت و در ساعاتی از روز به بانوان و در ساعاتی نیز به خانواده ها اختصاص داده شود.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: بر اساس گزارش ارائه شده از معاونت امورزیربنایی شهرداری در خصوص اجرای این طرح، درحال حاضر مراحل بررسی طرح و برآورد ریالی آن در حال انجام می باشد و سپس وارد مرحله اجرایی می شود.

وی افزود: بر اساس این گزارش طرح پارک بانوان مریم آباد در مرحله اصلاحیه است و بسیارمتفاوت از پارک های سطح شهر و برای تمام اقشار با تمام سنین دیده شده است و اتفاقی است که در 5 هکتار انجام خواهد شد و موضوعاتی از جمله بازارچه اصلی، پارکینگ، پارک بانوان، استخرروباز، فضای نگهداری کودک با حضور مادران، فضای دوچرخه سواری برای بانوان، فضای گلخانه،کافه کتاب، رینگ دوچرخه سواری، فضای رستوران، فضای بازی خلاقانه، سالن بدنسازی، گلخانه، اتاق سلامت و دیگر فضاهای اینچنینی در نظر گرفته شده است.

عبداللهی خاطر نشان کرد: در این جلسه همچنین تاکید شهرداری دسترسی های مناسب برای رسیدن به این پارک  را تدبیر و با توجه به عدم وجود فضای ورزشی برای آقایان در این منطقه نیاز است سایت ورزشی برای ویژه آقایان در کنار این پارک درنظرگرفته شود.

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت