حدیث روز

 
امام علی(ع) می فرماید : هر کس که دو روزش مساوی باشد باخته است.
امروز : چهارشنبه, 15 مرداد 1399

تهیه طرح جامع گردشگری به عنوان یک ضرورت شهری

در دویست و پنجمین جلسه رسمی و علنی تاکید شد

تهیه طرح جامع گردشگری به عنوان یک ضرورت شهری

اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در دویست و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورا بر ضرورت تهیه طرح جامعه گردشگری به منظور برقراری تعامل همه دستگاه های مرتبط در حوزه گردگشری تاکید کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، حمیدرضا آقاملائی در این جلسه گفت: طرح جامع شهری از ضروریات است و این موضوع در سال گذشته نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و انتظار می رود در دستور کار جدی شهرداری قرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان همچنین ضمن قدردانی از پیگیری مجموعه شهرداری در خصوص اجرای پروژه های گردشگری از جمله شهربازی، تله کابین، سورتمه و زیپ لاین از کلنگ زنی شهربازی در هزارپیچ همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

نصب تابلوهای معرفی جاذبه های گردشگری در ورودی های شهر

رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان نیز با تاکید بر ضرورت پیگیری و نصب تابلوهای معرفی و راهنمای گردشگری در ورودی های شهر، خواستار پیگیری جابجایی ساختمان اداره کل میراث فرهنگی به منظور حفظ و توسعه فضای بافت تاریخی از طریق استانداری شد.

مهندس حسین ربیعی همچنین بر ضرورت تهیه طرح جامع گردشگری توسط افراد بومی و متخصص تاکید کرد.

نصب تابلوهای معرفی فضاهای گردشگری قبل از نوروز 99

ناصر گرزین، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان نیز با بیان اینکه مکان های تاریخی و مذهبی باید با تابلوهای راهنمایی به شهروندان و مسافران معرفی شود، گفت: انتظار می رود این موضوع قبل از نوروز 1399 اجرایی شود.

ضرورت تامین روشنایی در بافت تاریخی  

رئیس کمیسیون توسعه، عمران، حمل و نقل شهری و معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر گرگان نیز خواستار پیگیری تامین روشنایی در بافت تاریخی شد و گفت: روشنایی در بافت تاریخی کمبودی است که نتیجه سال ها بی تفاوتی به بافت تاریخی می باشد و طی یکی دوسال اخیر بحث ها و اقدامات خوبی در این بافت تاریخی انجام شد.

مهندس مرتضوی افزود: طرح جامع گردشگری نیز باید به عنوان یک ضرورت مجدداً در دستور کار قرار بگیرد و توسط افراد متخصص این حوزه انجام شود.

جایگاه نظارتی شورا باید حفظ شود

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان نیز با تاکید بر اینکه جایگاه نظارتی شورای باید حفظ و جدی گرفته شود، گفت: شورای شهر و شهرداری در بسیاری از موضوعات حضور جدی دارند ولی باید از دستگاه های متولی که وظایف قانونی دارند مشارکت طلبی شود.

فائزه عبداللهی افزود: در خصوص طرح جامع گردشگری باید قبل از تدوین بودجه 99 از فرماندار بخواهیم در بخشی از هزینه های مورد نیاز در این طرح را از طریق دستگاه های اجرایی متولی تامین نماید تا از فعالیت های جزیره ای جلوگیری شود.

بهره برداری از فرصت برگزاری همایش تورلیدرهای کشور در گرگان

مهران کاظم نژاد دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان نیز با تاکید بر اینکه باید از فرصت برگزاری همایش تورلیدرهای کشور که اسفندماه جاری در استان گلستان برگزار خواهد شد، استفاده کنیم و تا قبل از اجرای این همایش نسبت به نصب تابلوهای راهنمایی گردشگری اقدام شود.

وی همچنین برگزاری دوره های آموزشی نحوه برخورد و رفتار صحیح با گردشگران برای گروه های مرتبط با حوزه های گردشگری توسط شهرداری را پیشنهاد کرد.  

بودجه حمایت از ورزش های همگانی افزایش می یابد

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر گرگان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به درخواست مساعدت برخی از ورزشکاران و هیات های ورزشی از شورای شهر و شهرداری و با بیان اینکه مدیریت شهری به عنوان حامی بسکتبال، رشته ورزشی پایه و اول شهر گرگان سالانه برای این تیم هزینه می کند از شهرداری خواست نسبت به برقرای عدالت و حمایت از سایر رشته های ورزشی اقدام نماید.

محمدابراهیم جرجانی گفت: در این راستا مقرر شد حمایت از سایر رشته های ورزشی که در بودجه سال 98، مبلغ 200 میلیون تومان پیش بینی شده است در بودجه سال 1399 به مبلغ 500 میلیون تومان افزایش یابد.

مساعدت به هیات های ورزشی ضابطه مند شود

سعید رحیمی دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان نیز در این جلسه در خصوص مساعدت با هیات های ورزشی با تاکید بر اینکه حمایت از ورزش های همگانی و هیات های ورزشی باید ضابطه مند شود، اظهار داشت: هدف مدیریت شهری توسعه ورزش های همگانی است و اقدامات و برنامه های ورزشی نیز در این راستا انجام می شود.

وی افزود: ایجاد شور و نشاط اجتماعی در کنار سلامتی و تندرستی شهروندان از دغدغه های مدیریت شهری در بحث حمایت از ورزش می باشد و در این راستا دستگاه های متولی نیز باید اهتمام جدی تری داشته باشند.

تهیه طرح جامع گردشگری به عنوان یک ضرورت شهری

 

تهیه طرح جامع گردشگری به عنوان یک ضرورت شهری

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت