حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : بهای بهشت لا اله الا الله است.
امروز : دوشنبه, 05 اسفند 1398

نیازهای فرهنگی و ورزشی کوی عرفان در یک پایش علمی بررسی شد

نیازهای فرهنگی و ورزشی کوی عرفان در یک پایش علمی بررسی شد


رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان از بررسی نتایج پایش علمی با موضوع نیازهای فرهنگی و ورزشی کوی عرفان طی یکصد و بیست و چهارمین جلسه این کمیسیون و در نشست مشترک با اعضای گروه جهادی سردار آسمانی خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، ناصر گرزین با اشاره به اینکه وضعیت خدمات و امکانات ورزشی در کوی عرفان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و توسعه اردوهای جهادی توسط سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان و تربیت بدنی سپاه نینوا استان گلستان مورد ارزیابی شد، گفت: در این طرح هیئت اندیشه ورز بسیج ورزش سپاه نینوا استان گلستان جهت ارزیابی امکانات و خدمات ورزشی، وضعیت آسیب های اجتماعی، ارزیابی میزان مشارکت اجتماعی و اطلاع از وجود اردوهای جهادی، در قالب یک پژوهش پیمایشی اقدام به بررسی وضعیت موجود در کوی عرفان کردند.
منتخب اول مردم گرگان در شورای اسلامی شهر افزود: در همین راستا هیئت اندیشه ورز بسیج ورزش سپاه قدس استان گلستان با استفاده از نتایج و ارزیابی وضعیت کوی عرفان، اقدام به برنامه ریزی و تعیین استراتژی در جهت تقویت اردوهای جهادی و کاهش آسیب های اجتماعی کرده است .
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: شاخص های ارزیابی این سنجش شامل عضویت در گروه های مذهبی، عضویت در گروهای ورزشی، عضویت در بسیج و علاقه مندی به ورزش، وضعیت اطلاع رسانی، بررسی امکانات ورزشی، بررسی وضعیت آسیب های اجتماعی، علاقه مندی به ورزش، بررسی بازخوردهای مثبت ورزش و ... مواردی از این دست بوده است.
وی ادامه داد: در این پایش همچنین میزان فعالیت های ورزشی در هفته، اولویت بندی امکانات ورزشی، میزان علاقه به اردوهای جهادی، میزان رضایت از امکانات ورزشی، میزان رضایت از وضعیت بهداشتی، میزان فضای عمومی در دسترس جهت فعالیت های ورزشی، میزان خرید و فروش مواد مخدر، برگزاری مراسم مذهبی در کوی عرفان و ... نیز مورد بررسی قرار گرفت.
گرزین خاطر نشان کرد: بر اساس نتایج حاصل از این پیمایش، مشکل عمده کوی عرفان وجود اتباع بیگانه و نگهداری ضایعات در آن منطقه و همچنین خرید و فروش مواد مخدر توسط این افراد و رفت و آمد و کمبود وسایل نقلیه عمومی، نبود امکانات بهداشتی، خانه بهداشت و همچنین نبود مدرسه ابتدایی در این منطقه از دغدغه های مردم کوی عرفان می باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه رفع مشکل وسیله نقلیه کوی عرفان مقرر شد از طریق سازمان حمل و نقل مورد پیگیری قرار بگیرد، اظهار داشت: در این محله مالک زمینی به متراژ 280 متر در راستای محرومیت زدایی و نشاط اجتماعی و پر کردن مناسب اوقات فراغت اعلام آمادگی کرد که زمین خود را به مدت مشخص در اختیار شهرداری در قالب یک تفاهم نامه برای ایجاد فضای ورزشی روباز قرار دهد که مقرر گردید این موضوع توسط معاونت خدمات شهری مورد پیگیری قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه همچنین مقرر شد، المپیاد ورزشی محلات از کوی عرفان آغاز شود، خاطر نشان کرد: در ادامه این جلسه موضوع ساخت سریال کمدی با عنوان خواستگاری با معرفی فضاهای تفریحی و تفرجگاه ها و بافت قدیم توام با ازدواج سالمندی مطرح و مقرر شد مساعدت لازم توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با موسسه فرهنگی و هنری شفق مبنی بر ساخت این سریال انجام شود.

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت