حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : دانشمندى كه از علمش استفاده شود ، از هفتاد هزار عابد بهتر است.
امروز : دوشنبه, 05 اسفند 1398

واگذاری پست های مدیریتی به بانوان متخصص و توانمند

حمیدرضا آقاملایی پیشنهاد کرد؛

واگذاری پست های مدیریتی به بانوان متخصص و توانمند

واگذاری پست های مدیریتی به بانوان متخصص و توانمند

 

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در نطق پیش از دستور خود طی دویست و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورا ضمن تاکید بر ضرورت شناسایی پرسنل توانمند و متخصص در بدنه شهرداری گرگان، واگذاری پست های مدیریتی به بانوان بر اساس توانمندی افراد را پیشنهاد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورا اسلامی شهر گرگان، حمیدرضا آقاملایی در ابتدای این جلسه تشکر و قدردانی از زحمات شهردار و مجموعه همکاران شهرداری در کلنگ زنی پروژه شهربازی و تبریک کسب عنوان برتر و مردمی ترین شهردار در جشنواره چهره سال 1398 توسط شهردار گرگان، موفقیت تیم بسکتبال شهرداری گرگان را نیز در رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور تبریک گفت و از شهروندان گرگانی برای حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن دعوت به عمل آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در ادامه با اشاره به اینکه در قانون اساسي هيچ تفاوتي بين زن و مرد در احراز پستهاي مديريتي نيست، اظهار داشت: به شهردار محترم پیشنهاد می دهم ضمن شناسایی افراد توانمند و متخصص در حوزه های مختلف نسبت به واگذاری پست های مدیریتی به بانوان صاحب نظر و متخصص شهرداری در حوزه های مختلف اقدام شود.

آقاملائی در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود، خاطر نشان کرد: ماده ۴۱ بند ۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر اختصاص 50 درصد از این منابع به شهرداری ها و دهیاری ها در مجلس شورای اسلامی مصوب شد و این طرح از سوی شورای عالی استان ها به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است و پس از مدت ها رایزنی نمایندگان شورای عالی استان ها با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل اهمیت درآمد پایدار برای شهرداری ها به تصویب رسید.

وی افزود: این موضوع در راستای ایجاد درآمد پایدار و حمایت از شهرداری ها و دهیاری ها و کاهش وابستگی به درآمدهای غیر مستمر از جمله ساخت و ساز، تعیین ساز و کار موثر برای کسب درآمد های قانونی و ساماندهی توزیع عوارض ناشی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس این مصوبه مالیات بر ارزش افزوده که قبلا ۵ درصد سهم دولت و ۳ درصد سهم مدیریت شهری بوده است، ۵۰ درصد از منابع موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده سهم درآمد عمومی کشور و ۵۰ درصد دیگر نیز سهم شهرداریها و دهیاریها تعیین و به شهرداری‌ها پرداخت خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود یکی دیگر از ضروریات شهر گرگان را ایجاد زیرساختهای گردشگری دانست و تصریح کرد: این موضوع همواره مورد دغدغه شورای شهر و شهرداری بوده است و اقدامات خوبی نیز در این حوزه انجام شده. انتظار می رود پروژه های در دست اقدام شهرداری در حوزه گردشگری از جمله شهربازی، تله کابین و مواردی از این دست با سرعت بیشتری پیگیری و اجرا شود و با توجه به آغاز عملیات اجرایی شهربازی، زمان بهره برداری از این پروژه به اطلاع شهروندان گرگان برسد.

وی ادامه داد: ما باید به دنبال برند سازی در حوزه گردشگری باشیم و روی اجرای یکی و دو مورد از پروژه های شاخص در این حوزه تمرکز نمائیم و این موارد را عملیاتی کنیم

آقاملائی افزود: همچنین با توجه به شروع برنامه های ایجاد شهر دوستدار کودک در گرگان انتظار می رود برنامه ریزی در حوزه کودکان، اجرای پروژه های مورد نیاز در این حوزه، توسعه پارک ها محلی و ایجاد برنامه های نشاط آفرین برای کودکان نیز مورد توجه و حمایت بیشتری از سوی شهرداری قرار بگیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در آستانه سال نو و بهار طبیعت از شهرداری و مجموعه عوامل مرتبط می خواهیم همچون سال گذشته با اهتمام ویژه در این خصوص نسبت به فضا سازی شهری و اجرای برنامه های طرح استقبال از بهار با همکاری سایر ادارات و نهادها اقدام نمایند.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت