حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : به ديدن يكديگر رويد تا يكديگر را دوست داشته باشيد و دست يكديگر را بفشاريد و به هم خشم نگيريد.
امروز : پنج شنبه, 14 اسفند 1399
دکتر جعفر میرکتولی داوطلب تصدی شهرداری گرگان پیشنهاد کرد؛

تدوین چشم انداز شهر گرگان، توجه به گردشگری و برند سازی، برنامه ریزی محله ای، اصلاح معاونت های شهرداری و تعیین چارچوب مدیریت شهری

 

جعفر میرکتولی، داوطلب تصدی شهرداری گرگان در کلیات برنامه راهبردی پیشنهادی مدیریت و توسعه شهر گرگان تحقق شهر انسانی با افزایش کیفیت زندگی و کیفیت محیط در شهر گرگان برای تمامی گروه های ساکن در شهر و مراجعه کنندگان و گردشگران به شهر را مهم دانست و برای برنامه ریزی در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، جعفر میرکتولی رئیس دانشگاه غیرانتفاعی گلستان در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر گرگان  با تشریح چالش های شهری گرگان در این جلسه، حساسیت و آسیب  پذیری محیط ناشی از ویژگی بستر، لغزش، ریزش، رانش، سیل خیزی و زلزله خیزی و کمبود آبهای ذخیره زیر زمینی را از چالش های شهری گرگان عنوان و ادامه اصلاح هندسی و مقاوم سازی کف و جداره  رودخانه های جاری در بستر شهر گرگان، مدیریت و کنترل روان آبهای سطح شهر با اصلاح شبکه جوی ها وجلوگیری و مدیریت رشد لجام گسیخته بافت شهری در زمین های اطراف را از راهکارهای جلوگیری چالش های شهری دانست.

دکتر میرکتولی همچنین احیا و باززنده سازی بافت قدیم و فرسوده، تحقق شهر الکترونیک، استفاده حداکثری از زمین های خالی  و رها شده، توسعه  پارکینگ ها، توسعه حمل و نقل عمومی، انتقال کاربری ها، پایش و تعیین نواحی قابل تجدید حیات شهری(مجتمع دخانیات، پادگان لشکر، کارخانه های وش و...) و حمایت جدی از انبوه سازان و بلند مرتبه سازی را از راهکارهای پیشنهادی خود در حوزه توسعه درونی و الگوی گستری شهری عنوان کرد.

این داوطلب تصدی شهرداری گرگان در ادامه همچنین بر ضرورت اجرای طرح راهبردی گرگان 1404 محوریت اقتصاد گرگان را به سبب قابیلتهای طبیعی، محیطی و موقعیتی شهر، پاک بودن، زودبازده بودن و عدم نیاز به اعتبارات بسیار کلان مشابه سایر بخش ها تاکید کرد.

وی همچنین تقویت و افزایش ظرفیت های تفریحی، تفرجی و گردشگری فضاهای موجود،  تکمیل پارکهای طبیعی النگ دره و نهار خوران با سرمایه گذاری جهت فعال سازی زون های مختلف آنها، تملک و سرمایه گذاری در دو محدوده دارای قابلیت احداث پارک بزرگ  گردشگری تفرجی و تفریحی طبیعی حاشیه غربی بلوار صیاد و هزار پیچ، اجرای پروژه تله کابین گرگان، ایجاد مجتمع  بزرگ فرهنگی،تفریحی، گردشگری و تفرجگاهی هزار پیچ و .... را از راهکارهای پیشنهاد خود در در جذب و ماندگاری گردشگر عنوان کرد.

وی احیا و نوسازی بافت­های قدیمی در جهت توسعه موزون شهر، تجهیز مراکز تفریحی و سیاحتی پیرامونی و مرمت و بازسازی اماکن مهم قدیمی و توسعه زیربنایی شهری و کوشش مستمر در راه ایجاد محیط شهری مطلوب، پویا و با نشاط همراه با احیا و حفظ هویت تاریخی شهر را از برنامه های اصلاح و توسعه کالبدی شهر معرفی کرد.

اصلاح هندسی معابر و شبکه ارتباطی داخل شهر، جابجایی ایستگاه های حمل و نقل عمومی به لایه دوم شریان های اصلی، ایجاد محورهای موازی معابر پر ترافیک

توزیع کاربری هادر نقاط مختلف شهری برای کاهش بار ترافیکی و ایجاد خطوط ویژه دوچرخه و اتوبوس به صورت مجزا از ترافیک خودروها نیز از برنامه های پیشنهادی میرکتولی در حوزه کاهش ترافیک درون شهری بود.

وی همچنین با اشاره به محدودیت در تامین منابع مالی لازم جهت اجرای پروزه ها و برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کالبدی شهرداری برنامه های پیشنهادی خود در این خصوص را صرفه جویی در هزینها، تشکیل کارگروه جذب سرمایه گذار،  تهیه طرح جامع درآمدهای پایدار شهرداری گرگان، ارتقاء کارایی نظام تشخیص و وصول درآمد در شهرداری، تنظیم مناسبات مالی دولت و شهرداری، بسترسازی جهت استفاده از منابع مالی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و  پیگیری جذب کمک های دولتی از طریق دستگاههای ذیربط معرفی کرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت