حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : بالاترین درجه بهشت فردوس است و اگر چیزی از خدا می خواهید فردوس را طلب کنید.
امروز : پنج شنبه, 14 اسفند 1399
ابوالقاسم صفوی داوطلب تصدی شهرداری گرگان

بهره برداری گردشگری از بافت تاریخی گرگان/جانمایی مناسب برای احداث تله کابین

 

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، وی با اشاره به اهمیت بافت تاریخی گرگان در مدیریت شهری افزود: مي توان از مكان هاي تاريخي شهر مانند خانه باقري، خانه اميرلطيفي و خانه شيرنگي كه هم اكنون در اختيار ميراث فرهنگي است، برای بالا بردن درآمد سرانه شهری استفاده کرد.

وی در این جلسه بازسازي و فراهم نمودن امكانات رفاهي و گردشگري جهت محور هزارپيچ و رفع مشكل تملك آن و اختصاص دفتري با مساحت و اندازه دفتر شهردار تحت عنوان اتاق سرمايه گذاري داخلي و خارجي با مدیریت یک فرد کاربلد را پیشنهاد کرد.

احداث تله كابين با جانمایی مناسب، تهیه پكيج گردشگري با وحدت رویه همه اعضای شورای شهر و شهردار، ایجاد آب نماي موزيكال و احداث منطقه سواركاري و شتر سواري در زمين كنار فرودگاه گرگان بخشی از پیشنهادات توسعه گردشگری این داوطلب تصدی شهردای گرگان بود.

ايجاد منطقه اتومبيل سواري در تپه ماهور، ايجاد آكواريوم مانند شهر اصفهان، ايجاد پارك آبي و سرزمين موج هاي آبي مانند تهران و مشهد و احيا جداره توريستي مانند ضلع غربي پائين تپه هزارپيچ و استفاده و كمك از مشاركت انبوه سازان و سازندگان و برخورد مناسب با آنان در سازندگي شهر نیز از دیگر برنامه های پیشنهادی ابوالقاسم صفوی در این جلسه بود.

خروج پادگان از داخل شهر، احيا و زيباسازي محور ناهارخوران، احيا ضلع غربي و شرقي ورودي شهر گرگان با استفاده از نيروهاي معماري و همكاري دانشجويان معماري دانشگاه و استفاده رايگان دانشجويان دكتراي رشته معماري جهت اجراي پروپوزال ، كنترل مواد آلاينده  جلوگيري از آلاينده بويايي در شهر و كنترل ورود خودروهاي فرسوده كه باعث آلايندگي در شهر مي شوند نیز از دیگر موارد مطرح شده از سوی این داوطلب تصدی شهرداری گرگان بود.

صفوی مدیریت شهری را یک امر تخصصی و مرتبط با بوم‎شناسی عنوان کرد و با طرح این سوال که آیا اداره شهر باید در ساختمان شهرداری خلاصه شود؟ گفت: در کشورهای توسعه‎نیافته مبنای مدیریت شهری ایجاد ترافیک روان، پل‎های استاندارد و سازه‎محور است اما در مدیریت شهری در کشورهای  توسعه‎یافته مقیاس کارکرد اجتماعی مدنظر است و با امور ظاهری و سازه‎ای معنا نمی‎شود، ایجاد سمن‎های محلی می‎تواند توسعه متوازن را در شهر ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه باید با نگاه انسان‎محور شهر را اداره کرد، افزود: باید ارزش‎افزوده ایجاد کرد، بستر سرمایه‎گذاری ایجاد کرد، نرخ ساخت و ساز را کاهش داد، عوارض را با سرانه درآمد تنظیم کرد، همه مردم و بزرگان استان می‎گویند که چرا گرگان محل گذر است و مقصد گردشگری نیست، اینجاست که مدیریت شهری معنا پیدا می‎کند، آیا جدول و جوی آب، پل، نهر، آسفالت به تنهایی ارزش افزوده و اشتغالزایی ایجاد می‎کند و جلوی ناهنجاری‎ها را می‎گیرد؟.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت