حدیث روز

 
امام صادق(ع) می فرماید : کسی که همت بر انجام کار خیری کرده در عمل به ان تسریع کند و آن را به تاخیر نیندازد.
امروز : پنج شنبه, 14 اسفند 1399
برنامه های پیشنهادی مریم دربیگی نامقی داوطلب تصدی شهرداری گرگان؛

مدیریت یکپارچه شهری/ تهیه و اجرای طرح جامع ترافیک

 

 

مریم دربیگی نامقی تنها بانوی راه یافته به مرحله بررسی پیشنهادهای داوطلبان تصدی شهرداری گرگان در برنامه های پیشنهادی به شورای اسلامی شهر گرگان بر ضرورت یکپارچه سازی مدیریت شهری تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، وی با بیان اینکه درتوسعه پایدارشهری 4تا بازوی اصلی برای شهر تعریف شده است، گفت: نگه داشت شهر، توسعه فرهنگ شهروندی و شهرنشینی، توسعه فناوری، توسعه درآمدی و ایجاد درآمدهای پایدار و برابر از جمله نکات کلیدی در مدیریت شهری است.

تهیه و اجرای طرح جامع ترافیک شهر،احیا و نوسازی ناوگاه حمل و نقل عمومی وگسترش آن درتمام نواحی شهرگرگان، امکان سنجی و تهیه و تبیین زیرساختهای جذب سرمایه گذار از جمله راهکارهای پیشنهادی وی برای مدیریت شهری می باشد.

بررسی و پیشنهاد تصویب لایحه تجمیع عوارض و بهای خدمات محلی برای سال97، بازنگری کلیه آیتم های موجود شهرداری، احیا و بازسازی میادین میوه و تره بار، ارائه شفاف و صادقانه از معضلات شهر و شهرداری و مدیریت شهری در سطح کلان و اولویت بندی درطرح ها و تمرکز برطرح های مهم نیز از جمله موارد پیشنهادی دربیگی نامقی در این جلسه بود.

اداره امورشهر با متخصصین، هنرمندان و اندیشمندان، توجه بیشتر به فضای بی دفاع شهری درقالب عملکرد، نورپردازی در زیباسازی، ارائه راهکارهای ایجاد مسکن مطلوب واستاندارد وهوشمنددرحوزه معماری وسازه و تاسیسات واستحکام بخشی و حمایت از استفاده تکنولوژی وفناوری های نوین قابل اجرا درمعماری وتاسیسات وساخت وسازهای شهری نیز بخش دیگری از برنامه های پیشنهادی این داوطلب تصدی شهرداری گرگان می باشد.

تعیین ضوابط نماسازی توسط مشاور مربوطه و تشکیل و راه اندازی کمیسیون تصویر و ضوابط نما در شهرداری، امکان سنجی، تهیه وتصویب احداث شهرکهای توریستی و بوم گردی ودهکده سلامت و  تعریف و احداث پیاده راه های تفریحی، ورزشی نیز بخش دیگری از برنامه های پیشنهادی این داوطلب بود.

مریم دربیگی نامقی در بخش دیگری از برنامه های پیشنهادی خود همچنین احداث پیاده راه توریستی دربافت قدیم شهرگرگان باهدف اتصال نقاط دیدنی بافت به یکدیگر، احیای فضاها وگذرهای قدیمی و پرخاطره شهرگرگان جهت تقویت و حفظ تعلق شهروندی و پیگیری جهت ایجاد بستر مناسب برای ایجاد سرمایه گذاری تجاری درقالب مجتمع های چندمنظوره تجاری اداری تفریحی و احداث پارکینگ های طبقاتی را نیز مورد تاکید قرار داد.

بررسی و امکان سنجی طرح رفع ترافیک مسیرناهارخوران بااستفاده ازامکانات قابل اجرا، ساماندهی محور زیارت و ساماندهی مشاغل این محور، تهیه و تدوین طرح تعیین مناطق بلندمرتبه سازی و ضوابط آن همراه باسیاستهای تشویقی و بازنگری و احیای سقف های شیب دار قدیمی گرگان باتوجه به ساختار مهندسی نیز از موارد مورد تاکید این داوطلب تصدی شهرداری گرگان بود.

تعیین و تکمیل رینگ ارتباطی اطراف شهر، بازنگری وتوجه به بافتهای حاشیه شهر و روستاهایی که بلافصل به خودشهر هستند و یا وارد محدوده شهری هستند، تشکیل کمیته انتصابات و ارزشیابی پرسنل و مدیران براساس شایسته سالاری نیز از دیگر برنامه های ارایه شده این داوطلب بود.

وی همچنین بر تبیین شعار شهرداری و تعهد به الزام اجرای آن درکلیه موارد فعالیتهای شهرداری، درنظرگرفتن اماکن و مراکز و پناهگاههایی برای خانواده های بی خانمان و بی پناه، ایجاد و راه اندازی مرکز جدید آتش نشانی و طرح جامع شهروندی بامحوریت زنان،کودکان وناتوانان جسمی جهت اختصاص وگسترش فضاهای موردنیاز بارویکرد عدالت جمعی تاکید کرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت