حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : همه كمال در سه چيز است : 1ـ فهم عميق در دين 2ـ صبر بر مصيبت و ناگوارى 3ـ اندازه گيرى خرج زندگانى
امروز : دوشنبه, 29 دی 1399

کارگروه تخصصی رسیدگی به موضوعات حقوقی شهرداری در دادگستری تشکیل می شود


کارگروه تخصصی رسیدگی به موضوعات حقوقی شهرداری در دادگستری تشکیل می شود

 

کارگروه تخصصی رسیدگی به موضوعات حقوقی شهرداری در دادگستری تشکیل می شود

 

در نشست اعضای شورای اسلامی شهر که به همراه شهردار، مدیران مناطق و مدیر حقوقی و املاک شهرداری طی سی و ششمین جلسه کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر به ریاست سعید رحیمی برگزار شد، موضوعات مرتبط مدیریت شهری با دستگاه قضایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، سعید رحیمی در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه این جلسه پیرو نشست قبلی شورای قضایی استان با اعضای شورای اسلامی شهر و در راستای پیگیری موضوعات مرتبط برگزار شده است، گفت: موضوعاتی از جمله پرونده های غرامتی در محاکم قضایی، تفکیک های غیرمجاز، سد معبر، ساخت و سازهای غیرمجاز و تجاوز به حریم رودخانه ها از جمله موضوعاتی است که نیازمند ورود و مساعدت دستگاه قضا می باشد.
ناصرگرزین، مهران کاظم نژاد، حسین ربیعی و محمدابراهیم جرجانی از اعضای حاضر در این نشست نیز پیگیری موضوعاتی از جمله تعامل در راستای آموزش شهروندی به منظور پیشگیری از وقوع حوادث، پیگیری تامین امنیت شهروندان در برخی از محلات و استقرار پاسگاه انتظامی در آنها، پیگیری مشکلات مسکن مهر راه آهن، برنامه ریزی برای اشتغال زایی و کاهش فقر و ساماندهی سد معبر به ویژه در نعلبندان را مورد تاکید قرار دادند.
عبدالرضا دادبود شهردار گرگان نیز الزام گرفتن استعلام برای اثبات بیع و مالکیت و همچنین ساماندهی دستفروشان از طریق تعیین مکان های جایگزین را مورد تاکید قرار داد.
حجت الاسلام و المسلمین قاسمی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان نیز پیگیری موضوعات مرتبط مدیریت شهری با دستگاه قضا را در قالب نشست های فصلی و با حضور مدیران مرتبط را تاکید کرد و خواستار برنامه ریزی برای بازدید از شهرک راه آهن و پرستاران با حضور مسئولین مربوطه شد.
حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های شهری و تسهیل فرایند سرمایه گذاری در شهرداری، این موضوع را در شرایط فعلی یکی از راهکارهای موثر در اشتغالزایی و کاهش بیکاری عنوان کرد.
سیدرضا سیدحسینی همچنین تشکیل کارگروه حقوقی قضائی با حضور نماینده شهرداری، شورای شهر، قضات و با محوریت معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان را برای پیگیری موضوعات حقوقی شهرداری پیشنهاد داد که مقرر شد این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.
در این نشست همچنین مقرر شد ارسال بخشنامه از سوی دادگستری به محاکم جهت استعلام از ثبت، منابع طبیعی، امور اراضی و مسکن و شهرسازی در پرونده های اثبات مالکیت نیز مورد پیگیری قرار گیرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت