حدیث روز

 
امام حسین (ع) می فرماید : هيچ كس روز قيامت در امان نيست ، مگر آن كه در دنيا خدا ترس باشد.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
عبدالرضا دادبود داوطلب تصدی شهرداری در برنامه های پیشنهادی ؛

بکارگیری فناوری برای ایجاد شهر هوشمند، تهیه طرح جامع ترافیک/ توسعه پارکینگ های عمومی

 

 

عبدالرضا دادبود از دیگر داوطلبان تصدی شهرداری گرگان در برنامه های پیشنهادی خود به شورای اسلامی شهر گرگان، گفت: استفاده از علم و فناوری و حرکت به سمت شهر هوشمند شدن در مدیریت شهری نوین ضروری است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، دادبود علم و فناوری،                  فرهنگ و هنر، اقتصاد و  محیط زیست را چارچوب طلایی مدیریت شهری برشمرد و گفت: فرهنگ و هنر در سال های گذشته از دید مدیریت شهری مغفول مانده و باید به آن توجه شود .

وی با اشاره به اینکه شهر دانش محور و هوشمند، شهر خلاق، شهر انسان محور، شهر کار آفرین، شهر سبز و شهر مشارکت پذیر رویکردهای اصلی شهر براساس چارچوب طلایی می باشد، اظهار داشت: گرگان باید به شهر کارآفرین تبدیل شود و مدیریت شهری در این رابطه ظرفیت های خوبی دارد که یکی از آن ها بخش گردشگری است.

دادبود با بیان اینکه گرگان نیاز به طرح جامع گردشگری دارد و باید در این راستا نقشه ای تدوین کرد، اظهار داشت: ناهارخوران یک ظرفیت است که باید فراتر از یک طرح گردشگری ساده مورد توجه قرار بگیرد، ناهارخوران برند است و باید با نگاه متفاوت به آن نگاه کرد.

وی ادامه داد: ناهار خوران باید پارگ جنگلی باشد نه محل اقامتی زیرا یک ظرفیت زیست محیطی است که با فشار زیاد آن را از بین می رویم، می توان با ملاحضات محیط زیستی اقدامات گردشگری انجام داد به شرطی که اقامتگاه را حذف کنیم.

این داوطلب تصدی شهرداری گرگان خاطر نشان کرد: شهرداری باید یک متولی برای محدوده بافت تاریخی گرگان داشته باشد، مجموعه ای متمرکز که برنامه ریزی در این بخش داشته باشد و اختیاراتی باید به این حوزه داده شود که بتواند ورود متناسبی با بافت تاریخی داشته باشد.

دادبود در ادامه توسعه حمل ونقل عمومی، استفاده از فناوریها و روشهای جدید، توزیع کاربریهای جاذب جمعیت، بازگشایی معابر، توسعه پارکینگهای عمومی،  فرهنگ سازی و آموزش و روان سازی ترافیک را به عنوان مهمترین برنامه های خود در مدیریت حمل ونقل وترافیک مطرح کرد.

وی در این خصوص خاطر نشان کرد: برای حل مشکل ترافیک گرگان باید مطالعه علمی انجام داد و طرح جامعی تدوین شود و اولین راهکار توسعه حمل و نقل عمومی است. استفاده از بخش خصوصی در این حوزه نیز یکی از راهکارها است و در طراحی و نوع حمل و نقل عمومی باید از سنتی به نوین برویم.

عبدالرضا دادبود در ادامه همچنین بر ضرورت ایجاد فضای رقابتی و توسعه فرهنگ کارآفرینی، شکستن انحصارها، ایجاد پارکهای کار آفرینی، تفکر مشتری محور، توسعه گردشگری، جذب سرمایه وتوسعه سرمایه گذاری و ایجاد ظرفیتهای تازه اقتصادی تاکید کرد.

وی یادآرو شد: یکی از پیشنهادها در این خصوص منطقه ویژه اقتصادی، تجاری، تفریحی برای شهر گرگان است و این پیشنهاد بسیار برای گرگان مفید خواهد بود و بار ترافیکی را از نقاط مختلف شهر کم کرده باعث توسعه اقصادی و گردشگری می شود و منطقه پیشنهادی در این زمینه شمال شهر است که شهرداری زمین تهیه کند و مراکز تجاری و تفریحی مختلف ساخته شود.

تدوین طرح های با توجیه اقتصادی، تدوین برنامه باززنده سازی بافت  با رویکرد گردشگری، ایجاد مدیریت متمرکز و واحد زیر نظر شهرداری، آماده سازی کریدورهای گردشگری و تشویق به سرمایه گذاری نیز از برنامه های پیشنهادی دادبود در حوزه بافت تاریخی گرگان بود.

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت