حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : بالاترين عبادت، عفّت شكم و شهوت است.
امروز : دوشنبه, 29 دی 1399

کارگروه استانی کودک و نوجوان ستاد محرم 1442 آغاز به کار کرد

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان خبر داد
کارگروه استانی کودک و نوجوان ستاد محرم 1442 آغاز به کار کرد

کارگروه استانی کودک و نوجوان ستاد محرم 1442 آغاز به کار کرد


به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، فائزه عبداللهی با اشاره به اینکه اولین جلسه کارگروه استانی کودک و نوجوان محرم 1442 در کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان با حضور ادارات و تشکلهای مردمی تشکیل شد، گفت:ارائه برنامه ها و طرح های سوگواری اباعبداله الحسین(ع)با تاکید بر پروتکل های بهداشتی برنامه ریزی شده است.
رئيس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان وکارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان افزود: برگزاری مسابقات مجازی با موضوعات نقاشی کودکان و نوجوانان باموضوع محرم، عکس شخصی کودکان و نوجوانان از حضورشان در مراسم عزاداری سالهای گذشته، فیلم و خوشنویسی با موضوع محرم (با جمله های قصار و خلاقانه) از جمله برنامه های این ستاد می باشد.
عبداللهی ادامه داد: همچنین مقرر اطلاع رسانی به کودکان و نوجوانان از طریق کانال دانش آموزی تحت نظر آموزش و پرورش، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،
کانال گروههای مردمی (NGO ها) فعال در حوزه کودک و
کانالهای مربوط به ادارات مرتبط با حوزه کودک در صورت امکان مانند بهزیستی،کمیته امداد و... انجام پذیرد.
کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان خاطر نشان کرد: برپایی نمایشگاه عکس در حسینیه ها با محوریت محرم، طراحی بازی های مجازی مانند ماروپله و غیره با موضوعات محرم که اعمال بد و نیک به فراخور خود باعث پیشرفت یا عقب گرد در بازی گردد و اجرای طرح «پویش مهر حسینی» با نگاه تهیه بسته های ویژه برای کودکان و نوجوانان اعم از اقلام بهداشتی و لوازم التحریر و آذوقه و... نیز بخش دیگری از برنامه های پیش بینی شده برای این ستاد می باشد.
عبداللهی افزود: برنامه پرده خوانی با موضوعات محرم و روایت گری آن (مشابه نقاله خوانی) و ارسال آن در فضای مجازی، برگزاری مسابقه و طرح «پرواز لالایی»، لالایی مادرها و مادربزرگها برای کودکان از وقایع محرم و ساخت کلیپ هایی توسط کودکان و نوجوانان از آیین های سوگواری محرم ویژه گرگان و ارسال برای شرکت در مسابقه نیز از دیگر برنامه‌های این ستاد خواهد بود.
رئيس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ما اهدا بسته های بهداشتی برای هیئت های مذهبی، توزیع بسته های نذری با رعایت پروتکل های بهداشتی و ارسال فیلم نوحه خوانی کودکان و نوجوانان برای شرکت در مسابقه(مسابقه مجازی نوگلان حسینی) و همچنین رالی خانوادگی با موضوع سوگواری حسینی(شیرخوارگان حسینی) که می تواند با مشارکت هیئت اتومبیلرانی و خیرین حوزه کودک برگزار شود و درآمد حاصل از آن صرفه کمک به کودکان سرطانی شود.
این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیا اینکه با توجه به رویکرد اجتماعی محرم امسال و شیوع کرونا هدف از لجرای طرح ها و پیشنهادات، برگزاری عزاداری سیدالشهدا با رعایت تمام نکات بهداشتی به بهترین شکل می باشد، اظهار داشت هدف از این کارگروه دغدغه مندی این نهاد و ارائه برنامه های ویژه تری برای محرم امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا می باشد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت