حدیث روز

 
امام رضا (ع) می فرماید : دوست هركس عقل او و دشمنش جهل اوست.
امروز : دوشنبه, 29 دی 1399

موضوعات مشترک مدیریت شهری با راه و شهرسازی بررسی شد

موضوعات مشترک مدیریت شهری با راه و شهرسازی بررسی شد

اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در دویست و چهل و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان طی نشست با مهندس محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان، موضوعات مشترک در حوزه مدیریت شهری و راه و شهرسازی را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، سیدمحمد مرتضوی هدف از برگزاری این نشست را بررسی موضوعاتی از جمله طرح تفضیلی گرگان، وضعیت مسکن و پیگیری موضوعات مشترک عنوان کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه با اشاره به اینکه بلوار کمربندی فعلی (شهید کلانتری) یکی از خیابان های مناسب برای شکل گیری فضای مطلوب شهری می باشد، اظهار داشت این موضوع مستلزم جابجایی کمربندی به محل جدید خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به تاکید مدیران شهرسازی بر توسعه درونی شهرها، خاطر نشان کرد: افزایش زمین های محدوده شهرها موجب ایجاد هزینه های گزافی در مدیریت شهری می شود.

ناصر گرزین، نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر اینکه باید به سمت و سوی توسعه درونی محدوده شهری پیش برویم، گفت: تغییر ضابطه ها با توجه به موانع و مشکلات موجود به منظور رونق ساخت و ساز، کاهش تعرض به حاشیه های شهر، بهسازی بافت تاریخی و پیگیری کمربندی گرگان از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

مهران کاظم نژاد، رئیس کمیسیون توسعه، عمران، حمل و نقل شهری و معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر نیز پیچیده بودن بورکراسی اداری در سازمان نظام مهندسی، بازنگری طرح تفضیلی به منظور افزایش تراکم در مناطق شمالی با توجه به کمبود زمین و مشکلات کمربندی را مورد تاکید قرار داد.

فائزه عبداللهی رئیس کمیسیون اداری و مالی و کمیسیون بانوان و خانواده با بیان اینکه در مطالعات راه و شهرسازی باید حقوق مکتسبه افراد لحاظ شود، تعیین تکلیف ریارت، قرار دادن اراضی دولتی برای افزایش سرانه های عمومی و تسریع در فرایند بازآفرینی شهری تاکید کرد و خواستار نگاه ویژه در توسعه ساخت و سازها شد.

سعید رحیمی، رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و حقوقی و رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر گرگان نیز خواستار پیگیری نحوه خروج 36 هکتار از اراضی محدوده شهری در طرح تفضیلی شد و برضروت ساماندهی سکونت گاه های غیررسمی و بافت فرسوده شهری تاکید کرد.

حسین ربیعی، رئیس کمیسیون گردشگری و بافت و تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان نیز خواستار تسریع در روند اجرای طرح تفضیلی شد و پیگیری رفع موانع و مشکلات ساخت و سازها و تغییر قوانین مانند سایر استان ها را مورد تاکید قرار داد.

محمدابراهیم جرجانی نیز ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در بافت تاریخی، برنامه ریزی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و توسعه سکونتگاه های غیررسمی را مورد تاکید قرار داد.

علی اصغر یوسفی، نیز با بیان اینکه طرح جامع باید با مطالعات دقیق انجام شود، اظهار داشت: در بحث شهرسازی، فضای سبز وحریم شهر گرگان باید طرح های مطالعاتی انجام شود.

دادبود شهردار گرگان نیز ضمن قدردانی از همراهی راه و شهرسازی در موضوعات مرتبط بر ضرورت تعامل دو جانبه در تسریع و پیشبرد امور تاکید کرد.

مهندس محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان تعامل و همکاری با شهرداران و شهرداری های شهرستان های استان در همه ابعاد مدیریت شهری و حوزه  ها را جزو اولویت های کاری این اداره کل برشمرد و از پیگیری موارد مطروحه در چارچوب قوانین و مقررات خبر داد.

 

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت