حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : سخن طيّب و پاكيزه را از هر كه گفت بگيريد ، اگرچه او خود ، بدان عمل نكند.
امروز : جمعه, 30 فروردین 1398
ناصر حاج محمدی برنامه های پیشنهادی خود را به شورای اسلامی شهر گرگان ارایه کرد

ایجاد تحول در اقتصاد شهرداری/ شهروند محوری /عدالت محوری

 

 

ناصر حاج محمدی از دیگر داوطلبان تصدی شهرداری گرگان برنامه های پیشنهادی خود را به شورای اسلامی شهر گرگان ارایه کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، دکتر حاج محمدی ایجاد تحول اساسی درتعامل و ایجاد ارتباطات سازنده با شورای اسلامی شهر، شهروند محوری، ایجاد تحول اساسی در ساختار و نظام مالی و اقتصادی شهرداری و سازمان های تابعه ، عدالت محوری و ایجاد تحول اساسی در نگرش شهروندان به موضوعات فرهنگی ، اجتماعی و عمرانی  شهر گرگان را رئوس کلی برنامه های پیشنهادی خود اعلام کرد.

وی اصلاح ساختار سازمانی شهرداری در راستای چابک سازی، توانمندسازی و برون سپاری وظایف قابل واگذاری به بخش خصوصی با استفاده از تجارب کلانشهرها و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر را از دیگر برنامه های پیشنهادی خود عنوان و خاطر نشان کرد: شهرگرگان ظرفیت جهانی شدن دارد و باید به آن سمت حرکت کرد و پیش نیاز آن ایجاد روابط عمومی و امور بین الملل می باشد.

حاج محمدی با اشاره به ضرورت سرعت بخشیدن به باز زنده سازی بافت های تاریخی و نوسازی بافت های فرسوده شهری با مشارکت شهروندان و بخش خصوصی و بانک ها افزود: شهرگرگان ظرفیت جهانی شدن دارد و باید به آن سمت حرکت کرد و پیش نیاز آن ایجاد روابط عمومی و امور بین الملل می باشد.

این داوطلب تصدی شهرداری گرگان منابع درآمد ناپایدار و ناکافی و سنتی، گره های ترافیکی موجود شهری، کمبود فضا های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی، کمبود سرانه فضای سبز شهری، فرسودگی بافت های تاریخی، حاشیه نشینی و اسکان غیررسمی در بافت های فرسوده و مسئله دار و کمبود زیرساخت های گردشگری را از چالش های پیش روی مدیریت شهری گرگان برشمرد.   

وی ایجاد سازمان یا معاونت و یا دفتر امور اقتصادي و سرمايه گذاري در شهرداري،  تهیه و تدوین شناسنامه برای پروژه هاي سرمایه گذاری جهت پيشنهاد به سرمايه گذاران و تهیه و تدوین و تصویب بسته های تشويقي جهت جذب سرمايه گذار را بخشی از سیاست های راهبردی در اقتصاد شهری عنوان کرد.

حاج محمدی همچنین کاهش میزان عوارض به عنوان آوردۀ شهرداری، سرمایه پذیری از طریق ایجاد زمینه های جذب، تسهیل قوانین و مقررات مربوطه، تضمین برگشت سود سرمایه گذار و تشکیل کارگروه تخصصی سرمایه گذاری با حضور کارآفرینان برتر حوزه پول و سرمایه در شهرداری را از برنامه های پیشنهادی خود در جهت جذب سرمایه گذار مطرح کرد.

وی با بیان اینکه اگر برنامه ریزی مبتنی بر چشم انداز نباشد هدفی وجود ندارد و نمی توان به مقصد رسید، تصریح کرد: ایجاد تحول اساسی و اصلاح نظام بروکراتیک شهرداری ضروری است و باید کاغذ بازی ها را حذف کرد و زمینه فعالیت مردم را تسهیل و تسریع کرد.

این داوطلب تصدی شهرداری گرگان در پایان نمونه  هاا پروژه های قابل عرضه برای جلب و جذب سرمایگذار داخلی و خارجی گرگان را به شرح ذیل تشریح کرد؛

 1. ایجاد اولین شهر مشاغل و مرکز تخصصی بازی و سرگرمی کودک
 2. ایجاد خانه خلاقیت کودکان گرگان
 3. ایجاد موزه تندیس ها و عروسک های اقوام ایرانی با مشارکت سازمان میراث فرهنگی
 4. ایجاد پارک ژوراسیک و سرزمین عجایب
 5. ایجاد باغ پرندگان گرگان
 6. مرکز رصد و نجوم کانون
 7. بیلینو نخستین پارک عمرانی استان گلستان
 8. طرح احداث گلخانه گلهای زینتی
 9. احداث مرکز خرید و سرگرمی ستاره شهر در مهمترین قطب تجارت و گردشگری شهر گرگان
 10. طرح بازیافت تایرهای فرسوده
 11. اجرای طرح تله کابین گرگان
 12. شهرک مسکونی باغ شهرشامل ساختمانهای دوطبقه باامکانات آموزشی بهداشتی مذهبی شهرداری گرگان
 13. طرح احداث هتل ومجتمع فرهنگی  رفاهی بین راهی
 14. احداث بزرگترین بازارچه صنایع دستی
 15. مجتمع تجاری خدماتی بازار روز )الماس(
 16. دهها پروژه دیگر که به تناسب زمان عملیاتی خواهد شد .

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت