حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : به مردم بگوييد بهتر از آن چيزى كه می خواهيد به شما بگويند.
امروز : یکشنبه, 29 فروردین 1400

پروژه های مرمت و گردشگری در بافت تاریخی رونق می گیرد

پروژه های مرمت و گردشگری در بافت تاریخی رونق می گیرد

پروژه های مرمت و گردشگری در بافت تاریخی رونق می گیرد

 

پروژه های مرمت و گردشگری در بافت تاریخی رونق می گیرد

 


در نشست صمیمی سید محمد مرتضوی، رئیس و ناصر گرزین، نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با مهندس احمد تجری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان پیگیری موضوعات مرتبط با مرمت و احیای بافت تاریخی و پیگیری اجرای طرح های گردشگری در این بافت، پیگیری اجرای طرح شهر گردشگر و ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی دربافت تاریخی مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان در این نشست که با حضور مهندس جاوید ایمانیان سرپرست اداره میراث‌فرهنگی شهرستان گرگان و یاسر قندهاری سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان برگزار شد، سید محمد مرتضوی با تاکید بر ضرورت تعامل دو جانبه شورای شهر و شهرداری با میراث فرهنگی، گفت: اقدامات خوبی در این دوره از شورا در محور بافت تاریخی انجام شده است که موجب گرایش سرمایه گذاران به بافت خواهد شد و در این راستا باید بتوانیم فعالان اقتصادی را به منظور شتاب بخشی به مرمت و اقدامات کالبدی بافت جذب نموده و همچنین از حضور بیشتر فعالان اجتماعی جهت تقویت موضوعات فرهنگی و انعکاس صحیح رویدادهای تاریخی نیز بهره ببریم
ناصر گرزین، نابئ رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز در این نشست با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا به بسیاری از مشاغل و صنوف از جمله مشاغل حوزه گردشگری آسیب های اقتصادی فراوانی وارد کرده است، خواستار پیگیری این موضوع شد و ضرورت تدوین و اجرای برنامه های مشترک برای مرمت و احیای مراکز فرهنگی و تاریخی در محور بافت تاریخی از جمله مدرسه عمادیه، خانه سپهر و ... را مورد تاکید قرار داد.
مهندس تجری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان نیز ضمن قدردانی از تعامل مثبت شورای شهر با میراث فرهنگی پیگیری اجرای شهر گردشگر را گامی در جهت برند سازی شهر گرگان عنوان کرد و خواستار تعامل مدیریت شهر در این حوزه شد.
تجری گفت: طرح شهر گردشگر برندی ملی در حوزه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است که با همکاری وزارت کشور اجرایی خواهد شد و در آن شهرها به 5 سطح به لحاظ گردشگری تقسیم بندی خواهند شد.
وی همچنین خواستار انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین صندوق کارآفرینی امید با میراث فرهنگی و شهرداری در خصوص ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران برای اجرای طرح های گردشگری شد.
در پایان این نشست مقرر شد موضوعات مطروح در جلسات کارشناسی با حضور مدیران و مسئولان مرتبط مورد پیگیری قرار گیرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت