حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : بهای بهشت لا اله الا الله است.
امروز : شنبه, 15 بهمن 1401

در نطق پیش از دستور مهندس ربیعی مطرح شد؛ وفای به عهد/ همدلی شورا و شهرداری / بازبینی احداث زیرگذر درناهارخوران/احداث راه های موازی برای کاهش ترافیک/ نگاهی به مصوبات هیئت سرمایه گذاری

وفای به عهد و پیمان از وظایف شورایی

سخنم را بنام خالق هستی، زیبائی، صداقت، وفا  و مهربانی آغاز می کنم.به نام خدایی که به ما فرموده است اوفوا به العقود (انعام 152) به عهد و پیمان خود با دیگران وفادار باشید. وفای به تعهد و پیمان یکی از مهمترین دستورات خداوند به ما بندگان می باشد و امروز این موضوع یکی از بندهای مهم روابط بین الملل است.

 عضو شورای شهر شدن نیز یک عهد و پیمان با مردم است برای انجام وظیفه در راستای منافع شهر و شهروندان.  ولی متأسفانه دیده می شود که بعضی ها شورای شهر را پلی برای رسیدن به آرزوها و خواسته های خود می دانند و فقط به فکر منافع خود هستند و اگر چنین باشد این ظلم بزرگی به مردم است.

 همدلی بیشتر بین شورا و شهرداری در دوره پنجم

دوره چهارم شورای گرگان پُر چالش ترین دوران بود. سه سال از این دوره فقط و فقط وقت اعضای شورای شهر در راستای حذف شهردار و نگه داشتن آن گرفته شد و فرصت بررسی مشکلات شهر و لوایح به معنای واقعی نبود، هر چند خروجی عملکرد شهرداری در خدمت رسانی نسبت به سایر دوره ها موفق تر بود. امیدوارم که در دوره جدید شورای شهر گرگان، هماهنگی بیشتری بین اعضاء و شهردار محترم وجود داشته باشد .

چرا باید ناهارخوران را با اجرای زیرگذر نابود کرد؟!!

ما در انتخابات طرح های زیادی را جهت برنامه دوره پنجم به شهروندان اعلام کردیم از تله کابین گرفته تا شهربازی، از آکواریم مدرن تا هتل ناهارخوران جدید، از اجرای راه های ارتباطی موازی در راستای خیابان نهارخوران جهت حل مشکل ترافیک، تا آوردن هواپیمای اسقاطی برای احداث رستوران ...

اما امروز لایحه ای از طرف جناب آقای صادقلو شهردار پُرتلاش جهت تصویب به شورا ارسال شده است که در هیچیک از وعده های ما و شهردار نبوده است ؟ اجرای زیرگذر اتومبیل رو وسط نهارخوران در مقابل سایت همکلاسی، یعنی در طول 300 متر رفت و برگشت به عمق حداقل 6 متر... مگر چه اتفاقی افتاده است که ما بیائیم نهارخوران را که میراث گذشتگان است و برند گرگان است با اجرای این زیرگذر نابود کنیم.  اگر بحث اجرای تله کابین و ترافیک بعد از آن است آیا راه دیگری وجود ندارد؟ متأسفانه شهرداری طراحی و محاسبات را انجام داده و پیمانکار را انتخاب و به ظاهر تجهیز کارگاه هم انجام داده است و حالا لایحه را به شورا جهت تصویب ارسال می کند و از ما میخواهند که به آن رأی بدهیم و تأسف این است که حالا ما حامیان شهردار به دلیل حفاظت از طبیعت ناهارخوران به آن رأی نمی دهیم، بعضای از اعضاء مخالف صادقلو نه تنها خودشان موافق لایحه هستند بلکه برای آن به دوستان خودشان فشار می آورند که رأی دهند.

آنهایی که در گذشته و در زمان انتخابات به اجرای زیرگذر های گلشهر و دخانیات را خیانت به شهر می دانستند امروز بعضی از آنها تمام قد برای اجرای این زیرگذر در وسط ناهارخوران همکاری می کنند ؟ !!! و در کمیسیون عمران برای طرح این لایحه در صحن علنی رأی موافق دادند. زمانی که از ریاست محترم کمیسیون عمران خواستیم که لایحه را رأی گیری کنید با همراهی بعضی از مخالفین اسبق آقای شهردار رأی به آمدن به صحن علنی دادند که این عملکرد قابل تأمل می باشد.

رفع ترافیک از سه راهی گلشهر تا ناهارخوران اولویت جدی مدیریت شهری

همکاران محترم، امروز مردم از ما اعضای شورای شهر قبل از هر اقدامی، اجرای تله کابین، شهربازی، هتل ناهارخوران و آکواریم مدرن را خواستارند. اما در کنار این تقاضاها ما باید قبل از آن حل شدن ترافیک از سه راهی گلشهر تا نهارخوران را در دستور کار قرار بدهیم.

احداث راه های موازی بهترین راه برای کاهش ترافیک ناهارخوران

همانطور که قبلا هم اشاره شد، بهترین راه برای کاهش ترافیک ناهارخوران  احداث راه های جدید در موازات خیابان ناهارخوران می باشد. در این راستا اول باید احداث مسیر جدید از تالار به گلشهر یا به کوی طالقانی در دستور کار قرار بگیرد و بجای اینکه 4 تا 5 میلیارد تومان برای زیرگذر نهارخوران هزینه کنیم با تملک در قلعه حسن، مسیر گلشهر به تالار را بازگشائی و اجرائی نمائیم و از طرفی از استانداری بخواهیم که بودجه ای را برای اجرای راه اتومبیل رو از النگدره به توشن و یا مشابه آن اختصاص دهد تا وضعیت ترافیک نهارخوران برای همیشه حل شود، در این صورت نیاز به  احداث زیرگذر در ناهارخوران نیز نخواهد بود.

 یعنی ورود النگدره از نهارخوران انجام گردد و خروجی آن از النگدره و از طریق راه توشن یا مشابه آن صورت بگیرد، این راهکار مطمئناً جواب خواهد داد و مشکلات ترافیکی موجود تا اندازه قابل توجهی حل خواهد شد.

برخی مصوبات هیئت سرمایه گذاری قا بل  تامل است

در جلسه هیئت سرمایه گذاری شهرداری که مدتی قبل تشکیل شد، نمایندگان شورای شهر آقایان قدس مفیدی و یوسفی و همچنین آقای مروتی معاون استاندار غیبت داشته اند و فقط آقایان صادقلو، لیاقی و باقری از شهرداری و آقای سبطی از شورای شهر حاضر بودند چند مصوبه که دو تا از آنها به شرح ذیل می باشد به تصویب هیأت عالی سرمایه گذاری رسید و مورد موافقت قرار گرفت؛

 1- مصوبه ساخت پروژه صیاد شیرازی 40 درصد شهرداری و 60 درصد پیمانکار با آورده شهرداری زمین و عوارض ساخت و ساز

2- ساخت پروژه میناگل 45 درصد شهرداری و 55 درصد پیمانکار با آورده شهرداری زمین و عوارض ساخت و ساز

لازم به یادآوری است که این مصوبات فقط با حضور یک فرد از شورا و بدون حضور ریاست شورای شهر گرگان و نماینده و عضو دائم هیات عالی سرمایه گذاری و معاون عمرانی استاندار انجام شده که قابل تامل است.

سوال این است نقش شورای سیزده نفره در این تصمیم سازی کجاست؟ آنهایی که پروژه هیرکان را که  از مصوبات هیأت عالی سرمایه گذاری بود را زیر سوال می بردند و به آن اعتراض داشتند، حالا چه شده است که به این مصوبات رأی می دهند ؟!!!

          

       حسیـن ربیعی

عضو شورای شهر گرگان

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت