حدیث روز

 
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : از نفرين مظلوم بترسيد كه چون شعله آتش بر آسمان ميرود.
امروز : شنبه, 09 مرداد 1400

باید ها و نبایدهای احداث شهربازی تشریح شد

در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر

باید ها و نبایدهای احداث شهربازی تشریح شد

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در دویست و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان با تبریک مجدد ایام الله دهه فجر، گفت: پس از سال ها انتظار، کلنگ‌زنی شهربازی مدرن گرگان با حضور «محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور و سایر مدیران استانی و شهرستانی انجام شد که ضمن تشکر از پیگیری شهردار محترم و مجموعه مدیران شهرداری امیدوارم به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه مهم باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، حمیدرضا آقاملائی با اشاره به اینکه از جناب شهردار برای شروع این پروژه مهم در شرایط فعلی اقتصادی قدردانی می کنم، افزود: با توجه به ایام پایانی سال به صلاح نبود که در اجرای این پروژه تاخیر شود چرا که مردم منتظر آن بودند و به ما رای دادند و از ما کار می خواهند.

جایگاه نظارتی شورا در اجرای پروژه شهربازی رعایت نشد

مهندس یوسفی با اشاره به اینکه ماهیت قانونی شورا بر اساس 34 بند وظایف و اختیارات شورا، بحث نظارت می باشد، گفت: در پروژه شهربازی که دغدغه همه مردم و اعضای شورای اسلامی شهر از مدت ها قبل بوده است، متاسفانه بحث های کارشناسی و نظارتی در شورا انجام نشده است و اعضای شورا یک روز قبل کلنگ زنی از زمان آن اطلاع یافتند.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه سال گذشته و در زمان ریاست اینجانب جلسات مختلفی در بحث املاک شهرداری و بازگشایی مسیر جدید برای هزارپیچ در شورا برگزار شد، اظهار داشت: مشخص شدن املاک شهرداری در هزارپیچ یکی از موضوعات مهم و مورد پیگیری اعضای شورا بود که متاسفانه هنوز انجام نشده است.

وی با بیان اینکه به عنوان یکی از اعضای شورا در کنار سایر دوستان تلاش زیادی برای اجرای شهربازی داشته و این پروژه به عنوان یک مطالبه عمومی همواره مورد دغدغه اینجانب بوده است، اظهار داشت: به عنوان نماینده مردم در جریان روند آغاز عملیات اجرایی این پروژه قرار نگرفته ام و ایم موضوع با ماهیت شورا و بعد نظارتی آن مغایریت دارد چرا که این موضوع با این حجم سرمایه گذاری باید در کمیسیون های تخصصی شورا مورد بررسی قرار بگیرد.

مهندس یوسفی افزود: بودجه این پروژه و مستندات قانونی آغاز عملیات اجرایی آن باید مورد بررسی همه جابنه قرار بگیرد.

اجرای پروژه شهر بازی در شرایط فعلی شجاعت می خواست

مهندس سیدمحمد مرتضوی نیز با اشاره به اینکه شاید بسیاری از افراد تصور می کردند که شهر بازی در ناهارخوران اجرا می شود، گفت: ولی خوشبختانه با تملک زمین های ورودی شهربازی به این نتیجه رسیدیم که یک فضای خوب 15 هکتاری در یک مکان سوق الجهشی و چشم انداز زیبا ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون توسعه، عمران، حمل و نقل شهری و معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر گرگان، افزود:بودجه سال 98 شهرداری 300 میلیارد تومان است و اجرای یک پروژه 450 میلیارد تومانی در شرایط فعلی واقعاً جسارت می خواهد و این شهردار است که خود را در معرض انتقادات قرار داده و از این بابت ایشان را تحسین می کنم.

برآورد هزینه ای پروژه شهربازی بر چه اساسی انجام شد؟

مهندس حسین ربیعی نیز در این جسله با اشاره به اینکه چرا نباید اعضای شورای اسلامی شهر از موضوع به این مهمی مطلع می شدند و در جریان جزئیات آن قرار می گرفتند، گفت: از طرف شهرداری اعلام شد که ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه توسط شهرداری و ۲۵۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی تأمین خواهد شد و باید مشخص شود که برآورد هزینه ای شهربازی بر چه اساسی انجام شده است.

سخنگو و رئیس کمیسیون گردشگری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر با تاکید بر ضرورت حفظ جایگاه نظارتی شورا، افزود: ما با اجرای شهربازی مخالفتی نداریم اما باید جزئیات و مسائل آن مطرح و در جلسه شورا، مصوب و سپس اجرا شود که این پروژه بدون مصوبه بوده و بعضی از اعضا از جزئیات اجرای آن و مسائل کارشناسی آن بی اطلاع هستند.

از به ثمر رساندن پروژه شهربازی حمایت می کنیم

ناصر گرزین نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه مردم شهر گرگان از مدت ها قبل منتظر اجرای این پروژه هستند، گفت: اجرای پروژه شهر بازی اتفاق شیرینی بود و نباید این شیرینی را به کام مردم تلخ کنیم.

منتخب اول مردم شهر گرگان در شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه قطعاً مراحل اجرای این پروژه اعم از آگهی فراخوان سرمایه گذار و تصویب در کمیسیون معاملات بر اساس قانون انجام خواهد شد، افزود: از به ثمر رسیدن این پروژه قطعا حمایت خواهیم کرد.

قانون باید در اجرای پروژه ها اعمال شود

فائزه عبداللهی نیز در ادامه با انتقاد به آغاز اجرای شهربازی بدون اخذ مصوبه از شورا و با تاکید بر اینکه قانون باید در اجرای پروژه ها اعمال شود، گفت: پروژه چهارشنبه بازار نیز قبل از اخذ ضمانت نامه به پیمانکار واگذار شد که این موضوع خلاف قانون است.

رئیس کمیسیون اداری، مالی و بودجه شورای اسلامی شهر گرگان با تاکید بر اینکه وظیفه ذاتی شورا نظارت به اموال شهرداری است، افزود: بدون دریافت نقشه شهر بازی و اطلاعات کارشناسی نباید در خصوص این موضوع تصیم گیری شود.

 

تاخیر در اطلاع رسانی مراسم کلنگ زنی مربوط به هماهنگی فرمانداری می باشد

شهردار گرگان نیز در پاسخ به موضوعات مطرح شده با بیان اینکه پروژه شهر بازی یکی از خواسته های دیرینه مردم این شهر است که چند سال در دستور کالر شهرداری قرار دارد، گفت: اراده جمعی بر سرعت اجرای کار بود  و با اینکه این پروژه نیازمند سه تا چهار سال زمان است و ما برای تسریع در به نتیجه رساندن پروژه اقدامات لازم را به صورت همزمان آغاز کردیم.

دکتر دادبود با اشاره به اینکه تاخیر در اطلاع رسانی زمان کلنگ زنی مربوط به انجام هماهنگی های لازم با فرمانداری بود، افزود: در جلسه هیات رئیسه دو ماه گذشته این موضوع مطرح شد و خودمان این پروژه را آغاز کردیم تا سرمایه‌گذاران قوت قلب بگیرند و در ادامه کار با ارائه فراخوان قسمت‌های مختلف پروژه را با مشارکت سرمایه‌گذاران تکمیل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر همزمان عملیات خاکبرداری و خاکریزی فرآیند انتخاب پیمانکاران و برگزاری مناقصه انجام می‌شود و به صورت همزمان ۸ پیمانکار در این پروژه فعالیت خواهند کرد.

برای حمایت از شهربازی کوتاهی نمی کنیم

سعید رحیمی نیز ضمن درخواست برای پیگیری حقوقی اهانت به تیم بسکتبال شهرداری در ماهشهر گفت: برای حمایت از شهربازی به عنوان یکی از خواسته های مردم شهر گرگان کوتاهی نمی کنم.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و حقوقی شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه سوء تفاهم ها با همدلی و همراهی اعضای شورا و شهردار برای رسیدن به هدف مهم همه ما یعنی ساختن گرگان باید مرتفع شود، افزود: همه باید کمک کنیم که چرخ سازندگی گرگان از حرکت باز نایستد و هر کدام از دوستان که پتانسیل جذب سرمایه گذار را دارند باید به این موضوع مهم کمک کنند.

ایجاد شکاف موجب گره در کارها می شود

محمدابراهیم جرجانی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر زاویه خاصی با آقای شهردار ندارند، گفت: ایجاد شکاف باعث ایجاد گره در کار می شود و باید اختلاف سلیقه های جزیی را با همدلی مرتفع نمایئم.

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد، حمایت از بسکتبال، شهربازی و همه پروژه های شهرداری مورد حمایت اعضای شورا می باشد و همه در قبال این موضوعات مسئولیم.

ظرفیت آرامستان فعلی را افزایش دهیم

مهران کاظم نژاد نیز در بخش دیگری از این جلسه که موضوع اجرای فاز یک آرامستان جدید مطرح شد، گفت: در آرامستان فعلی می توان با استفاده از مشاوران مانند بسیاری از شهرها از جمله ساری، ظرفیت آرامستان را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری برای آرامستان جدید 2 هکتار زمین در نظر گرفته است، افزود: در مجاورت این زمین نیز 7 هکتار زمین خریداری شده است که فعلاً مشکلات حقوقی دارد و بعد از رفع این موضوع به مساحت آرامستان جدید افزوده خواهد شد.

باید ها و نبایدهای احداث شهربازی تشریح شد

 

باید ها و نبایدهای احداث شهربازی تشریح شد

 

باید ها و نبایدهای احداث شهربازی تشریح شد

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت