حدیث روز

 
امام باقر (ع) می فرماید : خداوند ، دشنام گوى بی آبرو را دشمن دارد.
امروز : جمعه, 24 اردیبهشت 1400

طرح راهبردی و عملیاتی پنج ساله شهرداری گرگان بررسی شد

 

 

در کمیته پژوهش، آموزش و اجتماعی شورای اسلامی شهر گرگان،

 

طرح راهبردی و عملیاتی پنج ساله شهرداری گرگان بررسی شد

طرح راهبردی و عملیاتی پنج ساله شهرداری گرگان بررسی شد

 

 

پانزدهمین جلسه رسمی کمیته اجتماعی، آموزش و پژوهش شوراي اسلامي شهرگرگان به ریاست فائزه عبداللهی با موضوع بحث و بررسی درخصوص طرح راهبردی و عملیاتی پنج ساله شهرداری گرگان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، عبداللهی با اشاره به اینکه  برنامه های راهبردی توسعه شهری، پاسخی به نیاز مدیریت شهری در مورد تدوین برنامه ای فراگیر است، گفت: این طرح باید به گونه ای باشد که بتواند در کنار برنامه های توسعه شهری متداول، مانند برنامه جامع-تفصیلی که اغلب ناظر بر ساماندهی کالبدی-فضایی شهر است و سایر برنامه هایی که با هدف رفع بخشی از مسائل روزمره شهر مورد استفاده قرار می گیرند.

وی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده از طرح راهبری پنج ساله شهرداری گرگان در این جلسه، با بررسی طرح های گسترده بالادست و تعیین و چالش ها و مشکلات در سطوح مختلف، مواردی از جمله زلزله و سیل و طوفان و آب گرفتگی در شهر گرگان، واگذاری نامتعادل و دسترسی به امکانات خدماتی، بافت ناکارآمد، ایجاد درآمدهای  پایدارو هوشمندسازی مدیریت شهری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

عبداللهی خاطر نشان کرد: ایجاد شهری انسان محور با شهروندان بانشاط و مشارکت پذیر و جاذب گردشگر؛ شهر فرهنگی با مشارکت اجتماعی بالا و جاذب گردشگر،؛ شهر با حمل و نقل روان و در دسترس و ارزان، شهری زیبا با بافت یکپارچه و کارآمد.، شهر امن و تاب آور از جمله راهبردهای پیش رو در تهیه و اجرای این طرح می باشد.

رئیس کمیته پژوهش و اجتماعی شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: بررسی در حوزه کالبدی و شهرسازی

در حوزه محیط زیست و خدمات شهری، ایمنی و مدیریت بحران، حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری

اجتماعی و فرهنگی از جمله ماموریت های پیش رو در تهیه این طرح می باشد.

 

عبداللهی افزودذ: انعطاف پذیری عملیات تهیه و اجرای این طرح با استفاده از امکان پایش و نظارت بر اجرا و بازنگری در برنامه‌ها با توجه به تغییرات شرایط محیط درونی و بیرونی و نظم بخشی به فعالیت‌های شهرداری و ایجاد هماهنگی بین بخش‌های مختلف درون سازمانی از جمله موضوعاتی است که باید برای این طرح مورد توجه قرار گیرد.

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت